Pilica w sąsiedztwie miejscowości Taras wyśmienicie nadaje
się do rekreacyjnego pływania zarówno w pojedynkę, jak i grupowo, a zarazem oferuje jedne z ładniejszych tras. Dysponujemy kajakami wygodnymi i bezpiecznymi, są one wykonane w nowej technologii czyli fotele z składanymi oparciami, miejscami na stopy, a materiał, z którego są wykonane to poliuretan co powoduje, że są lżejsze od kajaków z żywic syntetycznych, a zarazem bezpieczniejsze i bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne.


W ofercie posiadamy kajaki znanych firm na rynku polskich tj. Vista, ProTour, z grupy ROTEKO: sprintery 2 os., sprintery 2+1, Solina 2+1 (duży kajak z schowkiem przystosowanym na długie trasy). Baza kajakowa co roku jest uzupełniana nowymi egzemplarzami. Posiadamy do nich kompletny osprzęt tj. wiosła, kamizelki ratunkowe różnych rozmiarów, od małych dzieci po dorosłych mężczyzn.

Proponowane trasy:

Miejsce turystyczno-wypoczynkowe – TARAS KAJAKI – położone jest nad malowniczo meandrującą rzeką Pilicą. Wypożyczając u nas kajaki, proponujemy odbycie kilku wycieczek trasami, które osobiście przebyliśmy i z przyjemnością rekomendujemy.

Trasa 1.
Biały Brzeg – Taras – 6 godz.
Wybierając tę trasę będziecie mogli podziwiać to, co zrobiła natura (wiatr, woda itp.). Na jej półmetku wpłyniecie do małego miasteczka Przedbórz, gdzie można sobie zrobić zakupy, dłuższy odpoczynek i przy okazji zwiedzić zabytkowy kościół, a także Muzeum Ziemi Przedborskiej. Polecamy spróbować tradycyjną, regionalną potrawę, jaką jest kugiel.


Trasa 2.
Przedbórz – Taras – 3 godz.
To jedna z najbardziej urokliwych tras, przy odrobinie szczęścia można zobaczyć jak pracują bobry, a także obserwować inne dzikie zwierzęta w tym Nurogęsi (Tracze). Na tej trasie wiodącej z Przedborza do Tarasu na początku można sobie zrobić potrzebne zakupy w okolicznych sklepach, gdyż później nie ma takiej możliwości jest tylko woda i otaczająca ją natura. Po wypłynięciu z Przedborza odsłaniają się przy niskim poziomie wody kamieniste przeszkody, które należy ominąć bezpiecznie bez wysiadania z kajaku. Po czym Pilica meandruje między lasami i polami pokonując dość ostre zakręty. Po drodze znajdą się małe plaże i wysepki, na których można odpocząć lub zrobić sobie przenośnego grilla.


Trasa 3.
Taras – Ostrowy – 6 godz.
Trasa ta jest trasą spokojniejszą (od trasy nr 2) gdyż Pilica od końca miejscowości Taras czyli od dużej plaży, która jest położona w pobliżu naszej działki z domkiem do wynajęcia prostuje się, jest spokojniejsza i szersza, ale nadal płynie między polami, a lasami. Więc można się wielokrotnie zatrzymać aby skorzystać z dobrodziejstw okolicznych lasów (pełnych grzybów i owocowego runa). Na tej trasie przy jej końcu można zobaczyć jak wpływa rzeka Czarna Konecka do Pilicy.


Trasa 4.
Taras – Szarbsko – 5 godz.
Trakt z Tarasu do Szarbska wiedzie w zasadzie tym samym odcinkiem Pilicy, co poprzednia trasa (do Ostrowy) – jest nieco krótsza. Natraficie więc tu na te same atrakcje przyrodnicze, a dodatkowo na końcu spływu, już w samym Szarbsku dopłyniecie do urokliwego zakrętu przy wysokim piaszczystym brzegu, na którym rośnie las. Wysokość tego miejsca to ok. 20m.


Trasa 5.
Taras – Trzy Morgi – 4 godz.
Również i szlak wodny do wsi Trzy Morgi pokrywa się częściowo z trasą do Ostrów. Podziwiając dziką przyrodę, będziecie mieli możliwość przybicia do brzegu (w wielu miejscach) i rozkoszowania się odpoczynkiem na piaszczystych plażach Pilicy. Informujemy, że na tej trasie odbiór kajaków jest możliwy po lewej stronie PILICY (czyli drugiej str. rzeki od naszej bazy) co może wiązać się z niewielką dopłatą za transport.

CHCEMY poinformować, że trasy, które zostały tu opisane są tylko naszymi propozycjami, my dopasowujemy się do oczekiwań naszych klientów, a zarazem doradzamy trasy i możemy ustalić inne odcinki rzeki i ich czas przepłynięcia, gdyż również jest możliwość organizowania spływów kilkudniowych na dłuższych trasach np. do SULEJOWA czy na tamę zalewu Sulejowskiego SMARDZEWICE.

ZACHĘCAMY wszystkich klientów, którzy korzystają z naszej oferty kajakowej płynąc rzeką PILICĄ o zabranie z sobą swoich zużytych grilli jednorazowych, opakowań plastikowych, butelek itp. śmieci, aby nie zanieczyszczać i pozastawiać w jak najlepszym stanie tą naturalną jeszcze przyrodę dla innych ludzi i zwierząt.
INFORMUJEMY iż bez problemu przy odbiorze kajaków przyjmiemy od państwa te nieczystości.

Z GÓRY DZIĘKUJEMY